انشا درباره آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند

انشا درباره آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند

انشا با موضوع انشا درباره آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند پایه یازدهم

انشا درباره آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند

انشا نویسی با موضوع آنان که خاک رابه نظرکیمیاکنند

آهسته و با قدم های کوتاه وارد می شوم، شرمسارم از اینکه سرم را بالا بیاورم، همین طور که به زمین خیره شده ام در گوشه ی حیاط کنار در می ایستم و به دیوار تکیه می دهم، در ذهنم مهر بانی های او و ناراستی های خودم را مرور می کنم.

همواره از من غفلت و از او رأفت، اینجا تنها محکمه ای است که گنه کار اطمینان به بخشایش دارد، چون اینجا ضامن مطمئنی هست؛ او که نتوانست نگرانی و اضطراب آهویی را ببیند و ضامنش شد حتما ضامن من دل نگران و مضطرب می شود.

اینجا کبوترها چه عاشقانه پرواز می کنند، گویی در حال طوافند، ای کاش، کبوتر دل من هم بال داشت و در میان کبوترها در تکاپوی یار بود، خیره خیره به گنبد زردش می نگرم، هیچ چیز مانع نگاهم نمی شود فقط هر از گاهی موجی از دریای عشقش به ساحل پلکهایم می خورد و چند لحظه چشمانم را فرا می گیرد، از دیدن حال خوب مردم حسرت می خورم. چه با صفا وبی واسطه با او سخن می گویند، گویی با نزدیک ترین دوست خود درد دل می کنند، جلوی پنجره ی فولادی مثل همیشه پر ازدحام است، نیازمندان با امید زیاد دخیل بسته اند.

آقا جان امروز با دم مسیحایی ات دل مرده ی مرا نیز زنده کن، آری، آنانکه خاک را به نظر کیمیا کنند، به یقین گوشه ی چشمی هم به ما می کنند.  

نویسنده: مبینا خلیلی آلاشتی دبیرستان بنت الهدی شیر گاه استان مازندران

تحقیق درباره آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند

تحقیق پایه یازدهم با موضوع آنانکه خاک را به نظر کیمیا کنند

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *