انشا با موضوع سفرنامه نگارش یازدهم

انشا با موضوع سفرنامه نگارش یازدهم

انشا درباره سفرنامه درس 5 نگارش یازدهم

انشا با موضوع سفرنامه نگارش یازدهم

انشا در مورد سفر نامه پایه یازدهم درس پنجم

تعریف کردن از عشق همواره جلوه ای ساده و زمینی داشت! عشق را تنها در زمین جستجو می کردم.

تا آنکه روزی راهی دیار عاشقان شدم. دیاری که در آن لاله های وطن، غرق در خون به آغوش خاک رفتند و در آن جا برای همیشه و آرام خفته اند! من در آن روز، در دل خاک عشقی عمیق و آسمانی یافتم. عشقی بی همتا و جاودان!

آذر ماه سال 95 بود. ساعت حرکت 10 شب، به مقصد خرمشهر …

همه ی دانش آموزان در مصلی شهر جمع شده بودند. همگی ذوق فراوانی داشتند. بعضی از دوستانی را که در سال های نه چندان دور در یک مدرسه بودیم مجدد دیدم و تجدید خاطره شد و خوشحال از اینکه با هم همسفر هستیم.

پس از مدت کوتاهی سوار اتوبوس شدیم. همگی از پشت شیشه برای پدر و مادر ها دست تکان دادیم و با لبخند، راهی سرزمین عشق شدیم .

پس از انتظاری طولانی؛ سرانجام بر خاک مقدس شلمچه قدم گذاشتم .خاکی که آغشته به خون فرشتگانی است که از دل زمین به آسمان عروج کردند!

در کناره های آن منطقه تانک هایی قرار داشت و بچه ها در کنار آن عکس می گرفتند و حتی برخی بر بالای آن می رفتند .

در قسمت دیگری قایق هایی قرار داشت و مقداری آب در دو طرف زمین جمع شده بود. تصویر خورشید در حال غروب بر آب منعکس می شد و فضای روحانی را ایجاد کرده بود. در همین حین صدای اذان از مسجد شلمچه بر خاست و دانش آموزان به اقامه نماز ایستاند؛ خواندن نماز مغرب و عشا در آن مکان مقدس بسیار با شکوه بود. یکی از بهترین و دل انگیز ترین نماز های عمرشان بود.

اگر بگویم وقتی در آن محل قدم گذاشتم؛ زبانم بند آمده بود گزاف نگفته ام.

همه احساسم پر کشیده بود. بر بالای بلندی رفته بودم. تا بلوی کوچک سبز رنگی وجود داشت؛ رویش نوشته شده بود: کربلا  فقط یک سلام! اشک در چشمان حلقه زد، چشمان را بستم و آرام زمزمه کردم ” السلام علیک یا ابا عبدلله …”  .

بر گشتم و از بالا به کل منطقه نگاه کردم. شلمچه، چقدر غصه داشت! چه شبها که شاهد راز و نیاز های جوانانش بوده، شاهد فریاد هاشان، غریبانه و مظلومانه شهید شدنشان! گروهی از بچه ها شعری را زمزمه می کردند .” کجایید ای شهیدان خدایی” و من نیز آرام زمزمه می کردم 

“کجایید ای مردان بی ادعا؟”  

مردانی که در ره عشق؛ جان فدا کرده اند. این سفر؛ بهترین، سازنده ترین و به یادماندنی ترین سفر من بود.

نویسنده: زینب برار دخت دبیرستان شهید باقری

انشا صفحه 101 مهارت های نوشتاری یازدهم

انشا با موضوع سفرنامه صفحه 101 نهم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: سایت دل و قلم

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *