انشا با موضوع شخصیت پردازی

انشا با موضوع شخصیت پردازی

انشا درباره گسترش شخصیت | انشا در مورد شخصیت پردازی

انشا با موضوع شخصیت پردازی

انشا گسترش شخصیت پردازی پایه یازدهم

بچه ها همه معصومند و دوست داشتنی. شکوفه هایی که بوی بهشت خدا را می دهند و به یادمان می آورند که: هر کودکی با این پیام بدنیا می آید که خدا هنوز از انسان نومید نیست. “تاگور”

با این حال بعضی از آنها، به واسطه رفتارهای خاص و دلبرانه بیشتر فکر و عشق ما را به خود معطوف می کنند. مثل: پریا!

پریا دختر کوچولوی سه ساله ایست که نه تنها محبوب خانواده و خویشان است بلکه لطف و مهربانی هر غریبه ای را نیز به خود جلب می کند.

دختری با پوست گندمی، چشمانی تیره، درشت و براق که هوش و ذکاوتش را در خود نمایان می کنند، ابروهای مشکی و اندکی پیوسته، پیشانی زیبا پوشیده در انبوه موهای خرمایی و مجعد و بلندش، لبانی قلوه ای و بینی کوچک سر بالا. اینها اعضای صورت ظریف و کودکانه او را تشکیل می دهند.

ظرافت اندام و جثه متوسطش نیز او را دلبرتر و دردانه تر می کند.

موهای پریا نقش زیادی در زیبایی و جذابیت او بازی می کنند و این را خودش خیلی خوب می داند. از این روست که مایل است همیشه آنها را بر دوش و کتف خود رها کند و گه گاه با سرانگشتان کودکانه اش نظمی به آنها بدهد یا بلندایشان را بسنجد و به خود ببالد.

موهایی خرمایی که نوک آنها برقی از روشنی نوشکفتگی را در خود دارند و رفته رفته تیره تر می شوند. به سختی می توان باور کرد جعد زیبای آنها کار دست مادرش نیست بلکه طبیعتش این گونه است.

پریا دختری ست شاد و پر جنب و جوش و بانشاط که همیشه دورش پر است از بچه های هم سن یا بزرگتر. عاشق بازی هایی ست که فعالیت زیاد می طلبند و حس نمی کنی دخترک از بازی خسته شود.

با خنده های شیرین و کلام شیوا و ارتباط اجتماعی قوی قلبی نیست که نرباید و چشمی نیست که بدنبال خود نکشاند.

اگرچه گاهی حساس و زود رنج و بهانه گیر می شود، که صد البته ویژگی هر کودکی ست، ولی آن قدر طنازی و دلبری بلد است که همه بهانه گیری هایش را محو کند. 

پریا سمبل یک دختر بچه خواستنی و دوست داشتنی ست.

نویسنده: لیدا ذبیحی دبیر ادبیات، خوزستان، شوش

انشا شخصیت دادن به چیزی نگارش یازدهم

انشا شخصیت پردازی پایه یازدهم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *