انشا تضاد معنایی مرگ و زندگی

انشا تضاد معنایی مرگ و زندگی

انشا تضاد معنایی درباره مرگ و زندگی پایه دهم

انشا تضاد معنایی مرگ و زندگی

انشا تضادمعنایی پایه دهم درباره زندگی و مردن

هر بهاری خزانی دارد، خزان زندگی مرگ است. زندگی کلمه ای پنج حرفی است که اگر نوع خوب و ایده آل آن را داشته باشیم حرفی برای گفتن ندارد. این حرف تمام انسان های جهان است. اما زندگی…

اما زندگی مانند چشمه ای که در دل خاک می جوشد، طلوعی در دل دریاست، اولین بهار هستی، طعم سیب یادگاری، سرخی گونه های کودکی از شادی، لبخند عمیق طفلی در خواب، تکان خوردن جنینی در وجود مادر….

مرگ گاهی مانند پر سبک و خالی از هر فکری مانند شب سیاه و سرد، قلب چروکیده و خشک، نبض بی صدا، گریه های شبانه و تلخ، غروب آخرین روز در دل دریا، سر موی کودک سرطانی، بغل کردن تنهایی، بستن چشم های خاموش، پرنده ی بی بال، افتادن آخرین برگ پاییز، صدای کودکی از بی مادری، صدای مجرمی از بی گناهی و صدای عاشقی از جدایی….

یکی از مهم ترین جنبه های زندگی پس از مرگ و دوباره زنده شدن این است که هر چیزی دارای ارزش چندین برابر می شود.

زندگی خواب طولانی مدت و مرگ بیدای تمام است ولی ظاهرش چیز دیگری نشان می دهد. با همه ی تفاوت ها باز هم به همدیگر مربوط اند مرگ و زندگی مانند طنابی است در دو جهت مختلف است که یک قیچی می تواند، آغازگر زندگی جنین باشد و زندگی تازه ای در دنیا به او ببخشد و یا پایان دهنده ی لحظه های زندگی یک زندانی بر روی دارد.

نویسنده: نادیا رکن الدینى دبیرستان نمونه دولتی شهید سجادی رفسنجان

انشا تضاد معنایی نگارش پایه دهم

انشا تضاد معنایی درباره مرگ زندگی

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *