انشا تضاد و مفاهیم مرگ و زندگی

انشا تضاد و مفاهیم مرگ و زندگی

انشا تضاد و مفاهیم درباره مرگ و زندگی

انشا تضاد و مفاهیم مرگ و زندگی

انشا تضاد و معنی در مورد مرگ و زندگی پایه دهم

به نام خداوند بخشنده مهربان پروردگار هر دو جهان خالق مرگ و زندگی آفریننده توانایی که کل هستی را با نظمی خاص آفرید. تولد انسان سرآغاز زندگی و طلوع دل انگیز او بر دنیا است و مرگ غروبی غم انگیز برای برخی است. مرگ برای هر انسانی یک تعبیر دارد؛ برخی آن را پایان خوشی و شروع ترس و وحشت و عذاب برای خود تعریف می کنند و برخی آن را تولدی دیگر در جهانی دیگر می دانند و ای کاش خوشبختی و عشق در زندگی هم مثل مرگ سهم همه بود ای کاش زندگی ما را از مرگ غافل نکند و در قلب خود برای پایان این زندگی نیز جایی داشته باشیم. ملک الموت حضرت عزرائیل در شبانه روز 360 بار به ما نگاه می کند؛ روزی 5 بار وارد خانه ما می شود و به دیوار تکیه می دهد و منتظر امر خداوند برای قبض روح ماست.

چگونه ما انسان ها آن چنان در این زندگی فرو رفته ایم و به آن دل بسته ایم که مرگ خود را باور نداریم؟ مگر مرگ عزیزان و نزدیکانمان را نمی بینیم؟ چرا مرگ را دور می پنداریم؟ باران رحمتی که از فلک به امر ملک بر زمین جاری می شود و زندگی می بخشد، برای ما قابل درک است ولی مرگی که همه عزیزانمان را از ما میگیرد، قابل درک نیست. واقعا چرا؟

آدم ها برای هم سنگ تمام می گذارند اما نه وقتی که میانشان هستی نه…

آنجا که در میان خاک خوابیده ای.

“سنگ تمام” رامی گذارند و می روند.

حضرت علی (ع) فرمود:

دلهایتان را از دنیا بیرون کنید پیش از آنکه بدنهایتان را از آن بیرون کنند.

نویسنده: آیسان حجازی دبیرستان نمونه دولتی فاطمه الزهرا (س) تهران ، منطقه 18

انشا به روش تضاد و مفاهیم پایه دهم صفحه 107 مرگ و زندگی

انشا با موضوع مرگ و زندگی به روش تضاد مفاهیم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *