انشا درباره شانس پایه نهم

انشا درباره شانس پایه نهم

انشا درباره شانس پایه نهم صفحه 21

انشا شانس درس اول پایه نهم صفحه 21

مقدمه: امان از بدشانسی، نمیدانم چقدر به شانس و اقبال اعتقاد دارید ولی من از همان بچگی آدم بدشانسی بودم، اصولا بدشانسی تو ذات من است به قول بچه ها ما اگر شانس داشتیم اسممان را می گذاشتند تخم مرغ شانسی، بگذارید از بد شانسی هایم از همان ابتدا بگویم، مادر می گوید وقتی می خواستی به دنیا بیایی برق رفت، آخه خداییش این شانسه ما داریم؟ نمی شد برق یه نیم ساعت دیگه برود.

تنه انشا: خلاصه گویا در شکم مادرم دستم را زیر چانه هایم گذاشته بودم تا برق بیاید، آخه در شب بدون نور چطور به دنیا بیایم، منتظر مانده بودم تا برق اضطراری روشن شود و انگار به خیر گذشت ولی حالا چرا تخت ها پر شده بود تا مادرم استراحت کند او دیگر فکر کنم از بدشانسی مادرم بوده است، بزرگتر که شدم خانه ما کنار مدرسه ای بود که تا خانه 2 قدم شاید کم باشد، 3 قدم تا مدرسه فاصله داشت، به خودم میگفتم ایول وقتی مدارس باز شود راحت به مدرسه می روم و نمیخواهم کلی راه را طی کنم ولی از شانس ما همین که موقع مدرسه رفتن ما شد ما خانه مان را انتقال داادیم به جایی که باید نیم ساعت راه می رفتم تا به این مدرسه بروم، میخواستم خودم را بزنم از فرط بدشانسی. آخه چرا؟ حالا این به جهنم می شود باش کنار آمد، کلاس ما 1 ماه بدون معلم بود، حالا چرا و چگونه خدا عالم است، از تیم های ورزشی نگو که اصلا حالم خراب می شود، باور کنید بازی من بد نبود ولی چرا هر موقع پا به زمین می گذاشتم تند تند پشت سر هم گل می خوردیم، ای سقت سیاه چرا تو اینطوری هستی آخه بچه؟ الان هم که بزرگتر شده ام کافی است وقتی یک جمع دارند فوتبال می بینند بخواهم به آن ها ضد حال بزنم وارد آن منطقه که می شوم تیم مورد علاقه آن ها گل می خورد، انگار ما لب دریا هم می خواهیم برویم باید با خودمان آفتابه ببریم، بعد از مدت ها من پدرم را قانع کرده بودم که به شمال برویم، بعد از کلی خوشحالی و برنامه ریزی راهی شدیم، همین که به جاده چالوس نزدیک شدیم به ما گفتند که جاده بسته شده است و راه در حال تعمیر است و تا فردا هم باز نمی شود خلاصه سفر ما کلا کنسل شد، به نظر شما چی؟ شانس واقعا وجود دارد و در زندگی دخیل است یا این ها همه توهمات من است و چیزی به نام شانس وجود ندارد؟

نتیجه: اصولا شانس یک پدیده ای است که در بین تمام مردم جا افتاده است و اگر شخصی شانس خوبی داشته باشد او را خوش شانس و برعکس او را بدشانس می گویند. در کل شانس یا اقبال در بین عموم مردم وجود دارد.

مهارت های نوشتاری نهم صفحه 21 درباره شانس

انشا با مقدمه و نتیجه درباره شانس

نظر یادتون نره ممنون از شما

اخطار:

کپی برداری از مطالب در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *