انشا درباره هدف زندگی

انشا درباره هدف زندگی

انشا درباره هدف زندگی

مهارت های نوشتاری نهم درباره هدف زندگی

مقدمه: انسان ها بدون اینکه بخواهند پا به دنیا بگذارند زندگی را آغاز می کنند ولی ادامه زندگی آنها دست خودشان است که چگونه اهداف خود را بشناسند و به آنها برسند.

تنه انشا: هر کس در طول زندگی خود مسیر های مختلفی را طی می کند که با توجه به پیرامون خود آرزو و اهداف مختلفی را برای ادامه زندگی خواهد داشت، اینکه کسی در زندگی هدفی نداشته باشد یعنی به پوچی رسیده است و آرزوی مرگ می کند. من هم مانند همه ی بچه های هم سن و سال خودم آرزوهایی دارم که همان هدف هم می شوند در واقع آرزو و اهداف انسان ها بسیار به هم نزدیک هستند، بچه تر که بودم دوست داشتم یک باغ بزرگ داشته باشم و همه جور میوه و درخت درون باغ پرورش دهم و هرچیزی که میخواهم داشته باشم، مثل بقیه بچه ها هیچوقت دوست نداشت خلبان، پلیس یا دکتر شوم، به نظرم اینها اهدافی است که والدین برای بچه ها تایین می کنند و همین در کشور ما باعث می شود بچه ها از همان کودکی همه ی اهداف دیگر را کوچک ببیند و به چیزهایی که پدر و مادر به اشتباه در گوش آنها خوانده است فکر کنند، غیر از شغل داشتن انسان می تواند هدف های زیاد دیگر داشته باشد، مانند ازدواج کردن و عاشق شدن، خرید بهترین خانه و ماشین یا سفر و مهاجرت به کشور دیگر، اینها همه میتواند از اهداف زندگی باشد، اما هدف زندگی بسته به ذهن هر شخص دارد که زندگی را با چه ارزشهایی شناخته است، هر مسئله ای بر هر شخص مهم باشد در همان موضوع می تواند هدف گذاری کند و شاید اهداف بعضی از انسان ها برای دیگران مسخره باشد و بالعکس، برای اینکه بهترین اهداف را در زندگی داشته باشیم بهتر از ابتدا خود را بشناسیم و بدانیم از زندگی چه چیزهایی را می خواهیم اینطور می توانیم اهداف ارزشمند تری را طلب کنیم و برای بدست آوردن آن ها تلاش کنیم

نتیجه گیری: برای تمام مراحل زندگی خود برنامه ریزی منظم داشته باشید برای به آنچه میخواهید برسید برنامه بچینید و هدف داشته باشید. بدون هدف رسیدن به ارزوها سخت است.

انشا با مقدمه و نتیجه گیری درباره هدف زندگی صفحه 81 نهم

انشاهای صفحه 81 پایه نهم

اخطار:

کپی برداری از مطالب در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *