انشا سنجش و مقایسه درباره انسان و کاغذ

انشا سنجش و مقایسه درباره انسان و کاغذ

انشا سنجش و مقایسه ای انسان و کاغذ پایه دهم

انشا سنجش و مقایسه درباره انسان و کاغذ

انشا مقایسه ای درباره کاغذ و انسان

به کاغذ نگاهی می اندازم. سفید سفید است مانند دل برخی انسان ها هیچ کله ای ندارد اما تا نوک مدادم به آن برخورد می کند نقطه سیاهی روی آن ایجاد می شود. نقطه ای که با وجود سفیدی کاغذ با اولین نگاه چشمان را متوجه خود می کند. گویای احوال انسان هایی است که با وجود پاک بودن ذاتشان اما اشتباهی در زندگی ممکن است فکر خود و همگان را درگیر کند. پاکن را بدست می گیرم و آن نقطه را پاک می کنم هنوز هم جایش باقیست هرقدر پاکن را روی نقطه می کشم باز هم به طور کامل پاک نمی شود. اشتباه پررنگی بوده یا پاکن زندگی ام خوب نبوده است؟

این بار کاغذ را خط خطی می کنم نگاهی می اندازم خیلی بی نظم است. هرکسی را آشفته میکند. سریع پاکن را برمی دارم شروع می کنم به پاک کردن دستم خسته می شود چشمانم هم همین طور یعنی خطاهای من هم همین گونه است؟ روزی کلافه ام می کند اصلا من به این سرعت به فکر پاک کردنشان می افتم؟ خطاهای منم کامل پاک نمی شود؟ اگر حق الله باشد و خدا ببخشد شاید اثری باقی نماند ولی حق الناس ممکن است جایش نرود؟

کمی فکر می کنم حتی اگر خدا هم ببخشد باز هم از ذهنم پاک نمی شود شاید به یک تجربه یا خاطره تبدیل شود ولی حداقل دیگران عنوان گناه و خطا را ندارد. کاغذ را مچاله می کنم و دور می اندازم ولی دلم را چه کنم آن را که نمی توانم دور بیندازم و مچاله اش کنم. دل گنجینه اسرار خیرو گاهی هم شر است این اسرار کوچک می شوند بزرگ می شوند گاهی کم رنگ می شوند ولی از بین نمی روند.

نویسنده: مریم منصوری 

انشا مقایسه کردن انسان با کاغذ پایه 10

سنجش و مقایسه درس 6 پایه دهم کاغذ و انسان

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *