با مراجعه به منابع معتبر و اینترنت درباره مواد سازنده هر یک از مخلوط های نشان داده

با مراجعه به منابع معتبر و اینترنت درباره مواد سازنده هر یک از مخلوط های نشان داده

با مراجعه به منابع معتبر و اینترنت درباره مواد سازنده هر یک از مخلوط های نشان داده شده در شکل 5 اطلاعات جمع آوری کنید

با مراجعه به منابع معتبر و اینترنت درباره مواد سازنده هر یک از مخلوط های نشان داده شده در شکل 5 اطلاعات جمع آوری کنید

اطلاعات جمع آوری کنید صفحه 7 علوم هشتم

قهوه به صورت میوه از درخت قهوه چیده می شود این میوه طی فرآوری های مختلف، بو دادگی، آسیاب و … به فنجان می رسد. این مراحل به شرح زیر هستند:

1- میوه قهوه

جدا از همه نظرات بالا، باید گفت که قهوه از درخت به صورت میوه چیده می شود، میوه هایی شبیه گیلاس که به گیلاس قهوه مشهورند. بر روی این میوه ها پس از چیده شدن، فرآوری هایی انجام خواهد شد.

2- جداسازی گوشت میوه از دانه

حالا که میوه ها چیده شدند باید طی فرآوری هایی گوشت میوه از هسته های داخل آن جدا شود بعد از این مرحله چیزی که در اختیار داریم دو دانه است که از گوشت خود جدا شده اند در اصل برای تهیه نوشیدنی با هسته یا دانه های داخل گیلاس قهوه سروکار داریم.

3- رست یا بو دادن قهوه

در این مرحله دان خام قهوه برای قابل مصرف شدن، باید برشته شود. رست قهوه توسط دستگاه های رستر در کارخانه یا کارگاه ها انجام می شود. نحوه و میزان رست، یکی از مراحل بسیار مهم است که در طعم نوشیدنی نهایی تاثیر بسزایی دارد. البته دانه خام قهوه (قهوه سبز) نیز بعضا برای لاغری استفاده می شود، به هر حال مرحله بعدی برشته کردن دانه خام است

4- آسیاب دان قهوه

برای تهیه و دم آوری نوشیدنی ها، نمی توان از دانه قهوه به صورت مستقیم استفاده کرد به همین دلیل، دانه باید به درجات مورد نیاز آسیاب شود پس از آسیاب کردن دانه قهوه، می توانیم تهیه و دم آوری قهوه را شروع کنیم.

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: فروشگاه قهوه

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *