شما به عنوان یک نوجوان مسلمان برای زنده نگهداشتن نام و قیام امام حسین

شما به عنوان یک نوجوان مسلمان برای زنده نگهداشتن نام و قیام امام حسین

شما به عنوان یک نوجوان مسلمان برای زنده نگهداشتن نام و قیام امام حسین علیه السلام چه کارهایی انجام می دهید

شما به عنوان یک نوجوان مسلمان برای زنده نگهداشتن نام و قیام امام حسین علیه السلام چه کارهایی انجام می دهید

گفت و گو کنید صفحه 23 هدیه های آسمان ششم

ایستادگی در برابر دشمنان، غیرت و شجاعت، دروغ نگفتن، انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، تلاش برای حفظ و ترویج دین اسلام و …

توضیحات بیشتر درباره کربلا:

قیام امام حسین (ع) حرکت اعتراضی امام حسین (ع) علیه حکومت یزید پسر معاویه بود که در نهایت به شهادت امام حسین (ع) و یارانش در دهم محرم سال 61 هجری قمری و اسارت خانواده ایشان ختم شد. امام حسین (ع) مخالفت خود را نخست پس از اقدام معاویه به بیعت گرفتن برای یزید در سال 59 ه‍.ق و در منا، علنی کرد. اما قیام آن حضرت با خودداری از بیعت با حاکم مدینه به عنوان نماینده یزید و خروج از مدینه در رجب سال 60 قمری عملا آغاز شد. قیام امام حسین زمینه‌ ساز حرکت‌ های اعتراضی بعدی مانند قیام توابین و قیام مختار شد که با داعیه خون‌ خواهی امام حسین (ع) صورت گرفتند.

واقعه کربلا از مهم‌ترین عوامل شکل‌ گیری هویت شیعیان در طول تاریخ بوده است. همه ساله در سالگرد این واقعه شیعیان در بسیاری از نقاط جهان مراسم‌ های گوناگونی را به عنوان یادبود این حرکت و عزاداری برای امام حسین (ع) برگزار می‌ کنند. در طول تاریخ، درباره واقعه کربلا آثار فرهنگی، هنری و مذهبی بسیاری پدید آمده است. (منبع: ویکی شیعه).

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *