خودارزیابی صفحه 67 فارسی پایه هفتم

خودارزیابی صفحه 67 فارسی پایه هفتم

خودارزیابی صفحه 67 درس 8 فارسی خوانداری هفتم

خودارزیابی صفحه 67 فارسی پایه هفتم

خود ارزیابی صفحه 57 فارسی پایه 7

سوالات:

1- چرا می گویند وقت از طلا گران بهاتر است؟

2- منظور از عمر حقیقی را شناسنامه تعیین نمی کند چیست؟

3- پیام اصلی درس چیست؟

پاسخ سوالات:

1- امام علی (علیه‌السلام) فرمود: «فرصت مانند ابر از افق زندگی می گذرد، مواقعی که فرصت های خیری پیش می آید غنیمت بشمارید و از آن ها استفاده کنید». با صرف وقت و زمان میتوان طلا را به دست آورد اما وقتی زمان و وقت و ساعت بگذرد حتی با خرج طلا هم نمیتوان زمان از دست رفته را بازگرداند.

2- منظور از این جمله این است که زندگی کردن و زیستن همان روزهایی و فرصت هایی هستند که با رفتارهای زیبا و کارهای بزرگ می گذرد. در واقع زندگی حقیقی آن است که میتوان آن را طوری بگذرانیم که در پی و جستجوی دانش و کار سازنده باشیم. بقیه روزهای عمر ما جز زندگی محسوب نمی شود.

3- زمان می گذرد. چه شما آن را با معنای واقعی زندگی، سپری کنید چه آن را به بطالت بگذانید. ما باید از وقت و زمان خود، حتی ثانیه های آن برنامه ریزی داشته باشیم و به بهترین نحو استفاده می کنیم. افسوس و پشیمانی فایده ندارد پس افسوس گذشته را نخوریم و سعی کنیم از ناکرده های خود درس بگیریم و آنها را در آینده به کار بگیریم. کار خوب را به فردا نسپاریم و آن را به غنیمت بشماریم و سریعا آن کار را انجام دهیم.

خود ارزیابی صفحه 67 درس 8 فارسی 7

جواب صفحه 67 فارسی خوانداری پایه هفتم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *