خودارزیابی صفحه 84 فارسی پایه هفتم

خودارزیابی صفحه 84 فارسی پایه هفتم

خودارزیابی صفحه 84 درس 9 فارسی خوانداری هفتم

خودارزیابی صفحه 84 فارسی پایه هفتم

خود ارزیابی صفحه 84 فارسی پایه 7

سوالات:

1- چرا دانش آموزان از نصیحت کردن امام خودداری کردند؟

2- چگونه می توان برای اسلام و جمهوری اسلامی و کشور مفید بود؟

3- درباره عبارت حرم دل او را آرام می کرد و مدرسه اندیشه اش را توضیح دهید.

پاسخ سوالات:

1- دانش آموزان برای امام نوشتند: ما شما را نمی توانیم نصیحت کنیم زیرا شما بزرگوارید و از همه ی گناهان به دورید. شما آن امام بت شکنی هستید که مدت چهل سال است نمازهای شبتان ترک نشده است. ای بزرگی که ما را از قعر زشتیها و فسادها و بی ایمانیها به ساحل نجات رساندی. ما در این ماه‌های عزای محرم و صفر، عزا می‌گیریم، زیاد نمی‌خندیم و سینه زنی و نوحه خوانی می‌کنیم؛ چون شما به آن تاکید کرده اید.

2- با اخلاق نیکو، اطاعت و احترام گذاشتن به پدر و مادر، درس خواندن و رسیدن به درجات بالای کشوری، عمل کردن به آموزه های قرآنی، دانش آموز میتواند فضایی با نشاط برای تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی ایجاد نماید که اینان مهمترین سرمایه های کشور و بعنوان نسل پویا، گام اول را در خانواده ها بردارند. تجربه استفاده از دانش آموزان بعنوان همیار پلیس در چند سال اخیر خود گواه روشنی بر این موضوع است که آنان میتوانند سخن اثر گذار در بین خانوده و سطح عمومی جامعه در جهت ایجاد رغبت به استفاده و بهره مندی از تولید داخلی داشته باشند. (منبع: دانش آموز)

3- زیارت حرم حضرت معصومه (س) به او آرامش و راحتی و دلگرمی میداد، مدرسه هم فکر و ذهن او را آرام می کرد.

خود ارزیابی صفحه 84 درس 9 فارسی پایه 7

جواب صفحه 84 فارسی خوانداری هفتم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *