خودت را امتحان کن صفحه 131 پیام های آسمان پایه هفتم

خودت را امتحان کن صفحه 131 پیام های آسمان پایه هفتم

خودت را امتحان کن صفحه 131 از درس 12 پیام های آسمان هفتم

فعالیت کلاسی صفحه 146 پیام های آسمان پایه هفتم

خودت را امتحان کن درس 12 پیام های آسمان پایه 7

سوالات:

1- با توجه به آیات قرآن کریم، مهم ترین فایده حجاب برای بانوان چیست؟

2- مسئولیت مشترک مردان و زنان برای حفظ پاکی جامعه چیست؟

پاسخ سوالات:

1- قبل از توضیح یک آیه از قران کریم برای شما بیان میکنم:

خداوند بزرگ و بلند مرتبه در آیه 31 سوره نور می فرماید:

وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ یغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِ‌هِنَّ وَ یحْفَظْنَ فُرُ‌وجَهُنَّ وَ لَایبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ لْیضْرِبْنَ بِخُمُرِ‌هِنَّ عَلَیٰ جُیوبِهِنَّ وَ لَایبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ… وَ لَایضْرِ‌بْنَ بِأَرْ‌جُلِهِنَّ لِیعْلَمَ مَا یخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَی اللهِ جَمِیعًا أَیهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

و به زنان با ایمان بگو: «دیدگان خود را [از هر نامحرمی‌] فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعاً از آن پیداست. و باید روسری خود را بر گردن خویش [فرو] اندازند، و زیورهایشان را جز برای شوهرانشان یا پدرانشان… آشکار نکنند؛ و پاهای خود را [به گونه‌ای به زمین‌] نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته می‌دارند معلوم گردد. ای مؤمنان، همگی [از مرد و زن‌] به درگاه خدا توبه کنید، امید که رستگار شوید.

اما مهترین فایده حجاب برای بانوان این است که باعث در امان ماندن از آزار و اذیت افراد سودجو و ناپاک و هوسران

2- قران کریم فقط حجاب را برای زنان قرار نداده است بلکه پوشش خاص و غیر زننده هم برای مردان بیان کرده است. قرآن کریم پیش از آنکه به زنان دستور پوشش و رعایت حجاب داده باشد به مردان امر کرده که حجابی در مقابل چشمانشان قرار دهند. خداوند در آیه ۳۰ سوره نور می‌فرمایند: «به مؤمنان بگو چشم‌های خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و عفاف خود را حفظ کنند.»

امتحان کن صفحه 131 از درس پیام های هفتم

خودت را امتحان کن صفحه 131 درس 12 پیام های آسمان پایه 7

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *