در شرایط یکسان ظروف مسی زودتر زنگ می زند یا ظروف آهنی چرا

در شرایط یکسان ظروف مسی زودتر زنگ می زند یا ظروف آهنی چرا

فکر کنید علوم نهم در شرایط یکسان ظروف مسی زودتر زنگ می زند یا ظروف آهنی چرا

در شرایط یکسان ظروف مسی زودتر زنگ می زند یا ظروف آهنی چرا

فکر کنید علوم نهم صفحه 3

در شرایط یکسان ظروف آهنی زودتر زنگ می زند چون واکنش پذیری آهن با اکسیژن بیشتر است و اگر در معرض آب قرار گیرد زود زنگ میزند ولی مس یکی از فلزاتی است که مقاومتی بالایی در برابر واکنش های شیمیایی دارد و تنها در صورتیکه برای مدت زمان زیادی در معرض هوا و یا آب دریا قرار گیرد زنگ میزند.

زنگ زدن عبارتی است که به اکسیداسیون آهن اطلاق میشود. اکسیداسیون آهن معمولا از طریق واکنش با اکسیژن صورت می گیرد اما نوع های دیگری از زنگ زدن وجود دارد که حاصل واکنش آهن و کلر است که به آن زنگ سبز می گویند.

وقتی آهن با آب و اکسیژن تماس پیدا کند (یا اکسنده های قوی و یا اسیدهای قوی) زنگ می زند، وجود محلول های الکترولیت نیز سرعت زنگ زدن آهن را بسیار افزایش می دهد. به علت نقص در شبکه بلوری در مورد آهن نیز عم پاسیو شدن رخ نمی دهد تا از ادامه زنگ زدن جلوگیری کند. البته وجود محیط بازی از سرعت اکسیداسیون می کاهد.

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *