انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

یکی از موضوع های زیر را انتخاب و با استفاده از روش مقایسه سه بند درباره آن بنویسید شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

انشا شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

سه بند مقایسه درباره شیوه دید و بازدید نوروزی در گذشته و امروز

دید و بازدید در گذشته:

عید نوروز در گذشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود. بیست روز مانده بود به عید و خانه تکانی شروع می شد. همان موقع هم عدس، گندم را خود مردم کاشت می کردند تا رشد کنند و به عنوان سبزه سر سفره عید استفاده کنند. بعد از تحویل سال مردم یک روستا، یا یک کوچه، گروه گروه چه همدیگر را می شناختند و چه نمی شناختند به دیدار هم می رفتند و تجدید دیدار می کردند. ارزش سال تحویل در گذشته و صله رحم در گذشته بسیار زیاد بود.

دید و بازدید امروزه:

امروزه متاسفانه مردم بعد از لحظه تحویل سال از خانه بیرون می زنند تا نکند کسی به دیدارش بیاید. خیلی ها هم چند روز قبل تحویل سال به مسافرت می روند و ترجیح می دهند تحویل سال بیرون باشند. خیلی ها هم به خاطر چشم و هم چشمی به دیدار اقوام نمی روند. کسانی هم هستند که به عید دیدنی می روند پس از گفت و گو کوتاهی گوشی های خود را در می آورند و سر توی گوشی می کنند و هیچ بحث دوستانه ای هم نمی کنند. تحویل سال و عید نوروز همچنان ارزش قبلی خودش را دارد اما این کجا و آن کجا.

سه بند به روش مقایسه صفحه 53 نگارش پنجم

انشا مقایسه ای درباره دید و بازدید در گذشته و امروز

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *