سوره فیل را بخوانید و شباهت های میان آن و ماجرای طبس را بیان کنید

سوره فیل را بخوانید و شباهت های میان آن و ماجرای طبس را بیان کنید

پیشنهاد صفحه 33 پیام های آسمان هفتم سوره فیل را بخوانید و شباهت های میان آن و ماجرای طبس را بیان کنید

سوره فیل را بخوانید و شباهت های میان آن و ماجرای طبس را بیان کنید

پیشنهاد صفحه 33 پیام های آسمان هفتم

در سوره فیل و داستان اصحاب فیل می خوانیم که خداوند بزرگ برای حفاظت از خانه کعبه در برابر سپاه ابرهه پرندگانی به نام ابابیل بر سر آنها فرستاد که بر روی سر آنها سنگ بریزند و آن ها را از بین بردند همچنین در ماجرای طبس نیز خداوند با طوفان شن دشمنان اسلام را شکست داد.

سوره فیل و داستان:

سوره فیل، صد و پنجمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن که در جزء سی‌ام جای گرفته است. این سوره به این دلیل سوره فیل نامیده شده که به داستان اصحاب فیل می‌پردازد؛ اصحابی که به قصد خراب‌کردن کعبه از سرزمین خود حرکت کردند و خداوند مرغان ابابیل را به سوی آنان فرستاد و مرغان با باریدن کلوخ‌های سنگی بر سر آنان هلاکشان کردند. بنابر نظر برخی از مراجع تقلید، اگر کسی بخواهد سوره فیل را در نمازهای واجب یومیه بعد از سوره حمد بخواند، بنابر احتیاط باید سوره قریش را به همراه آن بخواند؛ زیرا این دو سوره در حکم یک سوره‌اند. در فضیلت تلاوت سوره فیل از امام صادق(ع) نقل شده است خواندن آن در نمازهای واجب موجب می‌شود در روز قیامت تمامی موجودات عالم شهادت دهند که او از نمازگزاران بوده است؛ پس خداوند شهادت آنان را می‌پذیرد و دستور می‌دهد او را وارد بهشت کنند.

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع: fa.wikishia.net

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *