آیا از علایم احتمال بروز حمله قلبی و یا سکته مغزی اطلاع دارید سلامت و بهداشت

آیا از علایم احتمال بروز حمله قلبی و یا سکته مغزی اطلاع دارید سلامت و بهداشت

فعالیت صفحه 58 سلامت و بهداشت آیا از علایم احتمال بروز حمله قلبی و یا سکته مغزی اطلاع دارید برخی از آنها را ذکر کنید

آیا از علایم احتمال بروز حمله قلبی و یا سکته مغزی اطلاع دارید سلامت و بهداشت

فعالیت صفحه 58 سلامت و بهداشت دوازدهم

نشانه‌های فردی که دچار حمله قلبی شده است:

1- احساس سنگینی و فشار غیرطبیعی بر روی قفسه سینه، گویی که وزنه سنگینی بر روی قفسه سینه قرار دارد

بسیاری از افرادی که دچار حمله قلبی می شوند از احساس فشار و سنگینی بر روی وسط قفسه سینه خود و یا سمت چپ قفسه سینه رنج می برند. این حس ناخوشایند معمولا بیشتر از چند دقیقه طول می‌کشد و ممکن است رفع شود و دوباره برگردد. حتی ممکن است احساسی مانند سوزش سردل یا سوء هاضمه به فرد دست دهد.

2- احساس درد شدید در قسمت پشت، گردن و فک صورت

این علایم می تواند شامل درد و ناراحتی در یک یا دو بازو، پشت، شانه ها، گردن، فک و قسمت بالای معده باشد. درد در ناحیه پشت و گردن و فک از علایم شایع حملات قلبی در خانم‌ها می‌باشد.

3- تنگی نفس شدید

این علامت می تواند به شکل ناگهانی رخ دهد، در حالی که شما در حال استراحت هستید و یا فعالیت بدنی کمی دارید. فرد ممکن است برای نفس کشیدن تلاش کند و به سختی بیفتد. تنگی نفس می تواند قبل و یا همزمان با درد قفسه سینه رخ دهد و یا حتی می تواند تنها علامت حمله قلبی باشد.

4- خستگی غیر عادی و شدید

یکی از علایم حمله قلبی در خانم ها، خستگی ناگهانی و شدید و یا احساس کمبود انرژی در فرد می باشد که افراد به راحتی از آن چشم پوشی می کنند. این علامت می تواند به طور ناگهانی و یا به مدت چند روز وجود داشته باشد. بسیاری از خانم ها در اثر سابقه حمله قلبی، تجربه خستگی و ضعف عضلانی را دارند که مربوط به فعالیت و ورزش کردن نمی‌ باشد.

5- عرق سرد

عرق بیش از حد که به عرق سرد مشهور است، از علایم حمله قلبی می باشد. البته در خانم های یائسه باید این علامت را بیشتر بررسی کرد، زیرا آنها در یائسگی دچار گر گرفتگی می شوند. یکی از علایم حمله قلبی در خانم‌ ها، خستگی ناگهانی و شدید و یا احساس کمبود انرژی در فرد می‌باشد که افراد به راحتی از آن چشم پوشی می کنند.

6- تهوع و استفراغ (احساس بیمار شدن معده)

خانم ها دو برابر آقایان تجربه تهوع و استفراغ و یا سوء هاضمه را درطی حمله قلبی خود دارند. این علایم گاهی جدی گرفته نمی شود و با بیماری های دیگر اشتباه گرفته می شود.

7- احساس گیجی و یا سردرد

بر خلاف بسیاری از فیلم ها، حمله قلبی سبب بیهوشی فرد نمی شود، بلکه احساس گیجی و منگی به فرد دست می‌دهد.  اگر هریک از علایم ذکر شده در بالا را در فردی مشاهده کردید که بیش از ۵ دقیقه طول کشید، با اورژانس تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که تسریع کمک رسانی، می تواند زندگی فرد مبتلا به حمله قلبی را نجات دهد.

علایم سکته مغزی در چند موارد زیر قابل تشخیص است:

1- سرد درد ناگهانی و شدید

2- از دست دادن ناگهانی بینایی

3- از دست دادن ناگهانی کنترل عضلات و تعادل

4- از دست دادن ناگهانی احساس در بازو، پا یا صورت

5- از دست دادن قدرت تکلم

6- گیجی ناگهانی

علایم بروز حمله قلبی و یا سکته مغزی صفحه 58 سلامت و بهداشت

فعالیت سلامت و بهداشت درباره علایم بروز حمله یا سکته مغزی چیست

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: نامه نیوز

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *