فعالیت کلاسی صفحه 84 پودمان 5 اخلاق پایه دوازدهم

فعالیت کلاسی صفحه 84 پودمان 5 اخلاق پایه دوازدهم

فعالیت کلاسی 4 صفحه 84 پودمان 5 اخلاق حرفه ای پایه 12

فعالیت کلاسی صفحه 84 پودمان 5 اخلاق پایه دوازدهم

فعالیت کلاسی صفحه 84 پودمان پنجم اخلاق پایه دوازدهم

بحث و گفت و گو:
برای پدران ما همیشه نان اصلی ترین غذا بوده و لذا قداست خاصی داشته است. به طوری که اگر تکه نانی بر زمین افتاده بود با احترام از زمین برداشته، بوسیده و سپس در جایی که لگدمال نشود قرار می دادند. از طرفی تولید جو و گندم نیز اهمیت خاصی داشته و جزئی از محصولات استراتژیک است. با تشکیل گروه های دو یا سه نفره در مورد فرایند تولید تا مصرف این محصول حیاتی بحث و گفت و گو کنید و نتایج آن را در کلاس ارائه نمایید. چگونه می توان از منابع کمتری برای تولید و مصرف نان استفاده نمود؟

پاسخ:
پس از کاشت و دروی گندم لازم، به مرحله آماده سازی آرد با دستگاه می رسیم، سپس مخلوط کردن و آماده سازی خمیر و پوک کردن خمیر و تخمیر اولیه و میانی و نهایی انجام خواهد شد. در پایان هم پخت و بسته بندی انجام می شود. شاید یکی از راه های کاهش مصرف را می توان استفاده از نان های سبوس توصیف کرد که علاوه بر سالمتر بودن مصرف آرد مضر را نیز کاهش می دهد.

فعالیت 4 صفحه 84 پودمان 5 اخلاق 12

فعالیت کلاسی شماره 4 پودمان 5 صفحه 84 اخلاق دوازدهم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *