جمع آوری اطلاعات درباره مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی برای رفع آن ها

جمع آوری اطلاعات درباره مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی برای رفع آن ها

جمع آوری اطلاعات علوم نهم صفحه 111 درباره مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی برای رفع آن ها

درباره مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی برای رفع آن ها

با مراجعه به منابع معتبر علمی درباره مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی که برای رفع آنها انجام شده اطلاعاتی جمع آوری کنید و در کلاس ارائه کنید.

خیلی از مردم دوست دارند که یکبار سفری به فضا داشته باشند و این سفر برای همه ی آنها دلچسب و لذت بخش باشد اما شاید از خطرات فضانوردی مطلع باشند شاید نظر خیلی از آنها عوض شود. تماشای زمین از فاصله ای دور و مشاهده اجرام و سیارات آسمانی تجربه ای متفاوت و شگفت انگیز خواهد بود. در این مقاله یا تحقیق برای شما ماسک زیبایی و قشنگی فضا را برای شما برمیداریم تا از واقعیت آن آگاهی پیدا کنید.

پس از پرواز کردن و تقریبا با فاصله 400 کیلومتری از زمین، بدن واکنش های دیگری می دهد. در اوایل بدن انسان احساس تشنگی کمتر می کند و خیلی کمتر تشنه می شوید و همین عامل باعث از دست رفتن کلسیم می شود و این سیر خطرناک کاهش کلسیم نیازمند یک دوره زمانی سه ماهه برای توقف است. در هفته های اول بدن شما به شدت ضعیف شده و با آغوش باز به سمت سرماخوردگی میرود و میتوان گفت اولین مریض شدن شما با سرماخوردگی است.

حال تعدادی از مشکلات را به صورت خلاصه وار اعلام میکنیم:

1- ایجاد مشکل در گردش و پمپاژ شدن خون در بدن.
2- از دست دادن انرژی و قدرت زیاد برای جابه جایی وسایل و اجسام سنگین.
3- تجمع چربی و التهاب تاندون ها.
4- مشکل در مهره های کمر (منظور فاصله گرفتن مهره ها می باشد).
5- کاهش حجم عضلات حمایت کننده پشت و گردن و در نتیجه مشکل در حرکت
6- افزایش پیدا کردن فشار خون.
7- در صورت اقامت طولانی مدت باعث کاهش بینایی میشود.

یک فضانورد همیشه دغدغه و تصور این را دارد اگر مشکلی در دستگاه هایی که باعث نفس کشیدن او میشود قطع شود چه اتفاقی برایش می افتد. ترس از کاهش فشار و تبدیل شدن به تکه های گوشتی خونین در مدت سه ماه اقامت کم کم در ذهن فضانورد رخنه میکند و توهم های وحشتناکی را برای او ایجاد میکند. خوابیدن در فضا به همین راحتی که در خانه ممیخوابین نیست. در فضا خبری از تختخواب گرم و نرم نیست. فضانوردان برای خوابیدن در فضا باید چاره ای بیاندیشند تا بدن شناور در سفینه را در جایی ثابت نگه دارند. از آن بدتر که هیچ فشاری جهت تکیه دادن سر بر روی متکا وجود ندارد. تنها راه چاره برای دستیابی به خوابی شیرین گذر زمان و عادت کردن گردن و بدن به این شیوه خوابیدن است.

مشکلات فضانوردان در فضا و اقدامات علمی برای رفع آن ها علوم نهم

تحقیق درباره مشکلات فضانوردان در فضا پایه نهم

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *