موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

کارگاه نوشتاری صفحه 101 پایه یازدهم درباره سفرنامه

مقدمه: این داستان مربوط میشود به سفر به کربلا به همراه خانواده و خاله عزیزم.

تنه انشا: نزدیک های عید که خالم به خانه ما آمد به ما پیشنهاد داد که عید نوروز را به کربلا برویم ما هم بعد از کمی تفکر و برنامه ریزی هماهنگ کردیم که چند روز قبل از عید نوروز حرکت کرده و عید نوروز و در کربلا باشیم. دقیقا سه روز قبل از عید نوروز حرکت کردیم و با ماشین های خودمان راهی غرب کشور شد در آنجا در پارکینگ های مخصوصی که وجودش ماشین های مان را پارک کردیم و پیاده به سمت مرز رفت پاسپورت و ویزا نیز گرفته بود لب مرز خیلی شلوغ بود با سیل جمعیت رفتیم که از مرز عبور کنیم نگهبانان ایرانی با ما بسیار خوش برخورد بودند پس از اینکه نگهبانی ایرانی ها را رد کردیم و به نگهبانان عراقی رسیدیم که آنها به دلیل اینکه زبان ما را نمی‌فهمیدند برخورد خوبی با ما نداشتند. پس از عبور از نگهبانان عراقی گاریهایی آنجا ایستاده بود مخصوص حمل بار بود ما نیز بارها آن را با نگاری ها سپرده و با آنها به حرکت در آمدیم تا در پایانه مسافربری عراق وسایل ما را پیاده کند. در آنجا اتوبوس ها منتظر بودند تا مسافران را به مقصد کربلا برسانند ما به همراه خاله ام اتوبوس شده و حرکت کردیم اتوبوس در راه بسیار تند می رفت و اصلا قوانین را رعایت نمی‌کرد به عبارتی قوانینی وجود نداشت که رعایت کند نه پلیسی وجود داشت و نه کسی که نظارت کند. بعد از مدتی به کربلا رسیدیم در آنجا نیز گاریهای وجود داشتن وسایل ما را حمل و نقل می کنند پس از پیاده شدن از اتوبوس به گاریها سپردیم که وسایلمان را به سمت حرم ببرند در حرم امام حسین یک مکانی وجود دارد به نام بین الحرمین وسایلمان را در بین الحرمین قرار دادیم و خودمان به زیارت امام حسین رفتیم و یک نفر نیز در بین الحرمین  مواظب وسایلمان ماند. بعد از زیارت حرم دوباره به بین الحرمین برگشتیم بسیار فضای معنوی و جالبی بود چند روزی در کربلا ماندیم سپس به نجف رفته و در آنجا به زیارت پرداختیم و بعد از 7 روز دوباره به ایران برگشتیم ماشین های ما را از پارکینگ در آورده و به سمت خانه حرکت کردیم 10 بسیار معنوی و بسیار جالبی بود که با هزینه بسیار کمی به این سفر نیز رفتیم.

نتیجه گیری: در سفرها حتما نباید بسیار زیاد هزینه کرد می‌توان با کمترین هزینه بهترین سفر را نیز تجربه کرد.

موضوعی را انتخاب و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه بنویسید صفحه 101 نگارش یازدهم

انشا درباره سفرنامه

اخطار :

این مطلب کاملا اختصاصی بوده و هرگونه کپی برداری از آن در سایت ها و وبلاگ ها به هرنحوی از نظر ما اشکال دارد و حرام است. در صورت مشاهده هر گونه انتشار و یا کپی برداری، سریعا مراتب به سایت ساماندهی ارجاع داده میشود و همچنین از طریق سایت گوگل به DMCA Report گزارش داده خواهد شد.

استفاده و کپی از این مطلب برای مدرسه ، مکان ها و کلاس های آموزشی هیچ مانعی ندارد و دانش آموزان عزیز می توانند استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *