چرا در آب دریاچه های آب شور مانند دریاچه ارومیه می توان شناور ماند

چرا در آب دریاچه های آب شور مانند دریاچه ارومیه می توان شناور ماند

فکر کنید علوم نهم چرا در آب دریاچه های آب شور مانند دریاچه ارومیه می توان شناور ماند

چرا در آب دریاچه های آب شور مانند دریاچه ارومیه می توان شناور ماند

آب برخی دریاچه ها مانند دریاچه ارومیه بسیار شور است به طوری که در این دریاچه ها به راحتی می توان شناور ماند و حتی روی آب روزنامه خواند چرا

در دریاچه هایی که اب آنها شور است همانند دریاچه ارومیه به دلیل حل شدن نمک زیاد در آب، این دریاچه دارای چگالی بسیار بالایی می باشد به طوری که چگالی آب بیشتر از چگالی بدن انسان می باشد و انسان مثل یک قایق می تواند روی آب شناور و حتی روزنامه بخواند.

خواص درمانی آب نمک

1- استفاده از آب و نمک برای تمیز کردن بینی یکی از روشهای بسیار قدیمی است که علاوه بر تمیز کردن سوراخ ها از ذرات کثیف و بیماری زا، پوشش مخاطی بینی را هم تقویت می کند.

2- با شست‌ و شوی بینی با آب نمک می توان اثربخشی بالایی به همراه درمان های لازم در درمان سینوزیت مزمن مشاهده کرد. محققان توصیه می کنند که بیماران سینوزیت مزمن از این روش برای کاهش یا از بین بردن علائم خویش استفاده کنند.

3- شست و شوی روزانه گلو با آب نمک مهمترین و کارآمدترین شیوه پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های حلق است. ضمن اینکه شست و شوی روزانه بینی از بیماری های زیر جلوگیری می کند: سرماخوردگی، سرفه، التهاب چشم، بینی و گلو، التهاب سینوس های پیشانی، سردرد، خستگی، بیخوابی و در سرماخوردگی سر، مجاری تنفسی را باز می کند.

لطفا در پایین همین صفحه برای ما نظر بگذارید. نظرات شما باعث دلگرمی ماست.

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

منبع اصلی مطلب: fa.wikipedia.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *