کاربرگه شماره 3 مطالعات پایه ششم

کاربرگه شماره 3 مطالعات پایه ششم

کاربرگه ی شماره ی 3 مطالعات پایه ششم درس 4

کاربرگه شماره 3 مطالعات پایه ششم

فعالیت صفحه 21 مطالعات ششم کاربرگ شماره 3

تصمیم گیری کنید.
سلام دوستان. کاربرگ شماره 4 در پست بعدی برای شما حتما قرار میدهم.
موفق باشید.

به طور گروهی موقعیت های زیر را بخوانید و تصمیم گیری کنید. درباره ی انتخاب های مختلف و نتایج آنها در کلاس بحث کنید. هنگام تصمیم گیری، این سؤال ها را از خودتان بپرسید:

آیا این تصمیم:
برخلاف دستور دینی است؟
برخلاف مقررات و قوانین خانه، مدرسه و اجتماع است؟
باعث نگرانی و نارضایتی خانواده ام می شود؟
به سلامتی من یا دیگران لطمه می زند؟
برای دیگران یا خودم مشکل و دردسر به وجود می آورد؟

موقعیت 1:

سوال: امیر و آریا به آزمایشگاه مدرسه رفته اند تا چیزی را به کلاس ببرند. آریا وسط آزمایشگاه می دود و ناگهان به یک وسیله ی گرانقیمت برخورد می کند و آن وسیله می شکند. آریا تصمیم می گیرد زود از آنجا فرار کند و در جایی مخفی بشود و به امیر هم می گوید: به کسی نگو من این کار را کردم …

پاسخ: این کار خلاف دستور دینی است. خداوند بر همه چیز آگاه است و بیناست. پس مخفی کاری نکنیم چون با این کار هم برای خود و هم برای دیگران مشکل درست میکنیم. همیشه صادق باشیم و صداقت بهترین کار است.

موقعیت 2:

سوال: پروین با برادر کوچک سه ساله اش به مغازه رفته است. در راه برگشتن از مغازه متوجه می شود که او یک بسته شکلات را از مغازه برداشته و همراه خودش آورده است …

پاسخ: این کار صددرصد خلاف دستورات دینی است. چون خلاف قانون بوده و دزدی محسوب میشه و همچنین صاحبش راضی نیست پس حرام است. پروین باید یک بسته شکلات را باز گرداند و پولش را حساب کند و از صاحب مغازه به خاطر کار برادر کوچکش عذرخواهی کند.

موقعیت 3:

سوال: روز جمعه فرهاد به اتفاق خانواده و چند نفر از پسرهای فامیل به یک باغ رفته بودند. پسرعموهایش به او پیشنهاد می کنند از پل چوبی قدیمی روی رودخانه که بعضی قسمت های آن خراب شده است، عبور کند.

پاسخ: فرهاد که کلا نباید این کار را بکند و جلوی پسرعموهایش را بگیرد که این کار نکند. با این کار هم مشکل برای خودشان درست می کنند و هم برای دیگران. این کار خطرناک است و نباید به هیچ وجه این کار را انجام دهد و نباید بگذارند به سلامتی کسی لطمه وارد شود.

کاربرگه ی شماره 3 صفحه 21 مطالعات پایه 6

حل فعالیت صفحه 21 مطالعات پایه 6 کاربرگ 3

 

گردآوری توسط: مرجع انشا ensha.org

اخطار:

کپی برداری از مطالب “مرجع انشا” در سایت ها و وبلاگ ها ممنوع می باشد در صورت مشاهده مراتب به سایت ساماندهی و همچنین به DMCA Report از طریق گوگل گزارش داده خواهد شد. استفاده در مدارس و مکان های آموزشی هیچ مانعی ندارد.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *